Rėmuo nėštumo metu. Simptomai ir patarimai, kaip sumažinti deginimo pojūtį

Daugelis moterų rėmens simptomus pirmą kartą patiria nėštumo metu – šis nemalonus jausmas vargina net trečdalį būsimų mamyčių, ypač nėštumo pradžioje ir trečiąjį nėštumo trimestrą.
Nors rėmuo nėštumo metu yra dažnas ir paprastai nesukelia rimtų pasekmių, jis gali būti labai nemalonus ir neigiamai paveikti moters nėštumo eigą bei gyvenimo kokybę. Sužinokite, kaip galite sumažinti skausmą ar net jo išvengti.
Kas yra gastroezofaginis refliuksas nėštumo metu?
Nors daugelis žmonių sąvokas rėmuo ir rūgšties refliuksas vartoja pakaitomis, šios dvi problemos apibrėžiamos skirtingai.
- Esant refliuksui, sutraukiamasis raumuo (raumenų barjeras) neužsiveria taip, kaip turėtų. Dėl to skrandžio rūgštis iš skrandžio patenka į stemplę. Rūgštis dirgina jautrią stemplės gleivinę.
- Rėmuo, kurį jaučiame kaip skausmo ar deginimo pojūtį krūtinėje, yra rūgšties refliukso simptomas. Jis dažniausiai pasireiškia vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu, nes kūdikis užima vis daugiau vietos pilve. Tai keičia organų padėtį, todėl vis labiau spaudžiamas skrandis ir sutraukiamasis raumuo.
Daugelis moterų rėmens simptomus pirmą kartą patiria nėštumo metu – šis nemalonus jausmas vargina net trečdalį būsimų mamyčių, ypač nėštumo pradžioje ir trečiąjį nėštumo trimestrą.
Kodėl nėštumo metu vargina rėmuo?
Nėštumo metu padidėjęs hormonų kiekis gali atpalaiduoti sutraukiamąjį raumenį skrandžio ertmėje (raumenų barjerą). Tuomet raumuo neužsiveria taip, kaip turėtų, todėl rūgštus skrandžio turinys grįžta į stemplę – tai vadinama rūgšties refliuksu.
Didžiausią įtaką turi hormonas progesteronas, kuris nėštumo metu atpalaiduoja raumenis, kad būtų lengviau įsisavinti maisto medžiagas, keliaujančias į placentą ir palaikančias sveiką kūdikio vystymąsi. Tačiau progesteronas taip pat gali atpalaiduoti raumenų barjerą, todėl rūgštis iš skrandžio keliauja atgal į stemplę.
Rėmeniui nėštumo metu, ypač šio gražaus laikotarpio pabaigoje, įtakos turi ne tik hormonai, bet ir fiziniai moters kūno pokyčiai. Gimda vis labiau plečiasi, palikdama mažai vietos kitiems organams. Šie spaudžia skrandį, todėl didesnė tikimybė, kad iš jo ištekės skrandžio rūgštis.
Rėmens nėštumo metu simptomai
Kiekvienas nėštumas yra skirtingas ir kiekviena būsima mama skirtingai išgyvena nemalonius su juo susijusius jausmus, taip pat ir rėmenį.
Štai keletas dažniausių nėščiųjų rėmens simptomų, tačiau nebūtinai visi jie pasireikš jums:
- deginimo pojūtis krūtinėje iškart už krūtinkaulio, atsirandantis po valgio ir trunkantis nuo kelių minučių iki kelių valandų;
- deginimo pojūtis gerklėje arba aštraus, rūgštaus ar sūraus skysčio skonis gerklės gale;
- krūtinės skausmas, ypač pasilenkus, atsigulus ar suvalgius didelį kiekį maisto;
- lėtinis kosulys;
- raugėjimas;
- užkimimas;
- vėmimas;
- sotumo jausmas;
- pilvo pūtimas;
- švokštimas kvėpuojant ar kiti į astmą panašūs simptomai;
- bendras negalavimas ar energijos stoka.
Rėmeniui nėštumo metu, ypač šio gražaus laikotarpio pabaigoje, įtakos turi ne tik hormonai, bet ir fiziniai moters kūno pokyčiai.
Kaip išvengti rėmens nėštumo metu?
Rėmuo nėštumo metu gali būti labai nemalonus ir gali pasireikšti nėščiosioms kelis mėnesius. Todėl svarbu žinoti, kokiais būdais galima jį sušvelninti ar net jo išvengti.
Svarbiausia – pakeisti mitybos įpročius.
- Per dieną valgykite kelis nedidelius patiekalus. Taip maistas skrandyje neužsilaikys per ilgai.
- Valgykite lėtai ir su malonumu, gerai sukramtykite maistą.
- Tarp valgių vartokite daug skysčių. Taip pat prieš valgį išgerkite vieną ar du gurkšnius šilto vandens, kad lengviau suvirškintumėte maistą.
- Nevalgykite bent 2–3 valandas prieš miegą.
- Venkite kepto, aštraus ar riebaus, sunkiai virškinamo maisto.
- Ribokite kofeino vartojimą.
- Nerūkykite ir venkite alkoholio. Rūkant ir vartojant alkoholį nėštumo metu, ne tik padidėja rėmens tikimybė motinai, bet ir kyla sveikatos problemų rizika kūdikiui.
Taip pat, norint atsikratyti rėmens, svarbu ne tik pakeisti mitybos įpročius, bet ir taikyti kitus veiksmingus būdus.
- Valgio metu sėdėkite tiesiai, kad atpalaiduotumėte skrandį.
- Pavalgę nesėdėkite ir negulėkite. Vietoj to trumpai pasivaikščiokite, kad lengviau suvirškintumėte maistą.
- Galvūgalį laikykite aukščiau nei kojūgalį. Po pečiais taip pat galite pasidėti pagalvių. Tai neleis skrandžio rūgščiai tekėti link krūtinės.
Vartokite „WAYA StopReflux“ kovai su rėmeniu nėštumo metu
Alginatų pagrindu pagaminti rėmenį malšinantys gaminiai, tokie kaip WAYA StopReflux, gali padėti sustabdyti rėmenį nėštumo metu. Ši medicinos priemonė mažina rėmenį, sustabdydamas refliuksą per mažiau nei tris minutes, taip pat gydo ir apsaugo gleivinę.
Prieš vartodamos gaminį nėštumo metu pasitarkite su savo šeimos gydytoju arba ginekologu.