RŪGŠTIES REFLIUKSAS IR RĖMUO

Vakarų šalyse beveik ketvirtadalis gyventojų patiria nemalonų deginimo pojūtį krūtinėje, vadinamą rėmeniu bent kartą per savaitę. Retkarčiais pasitaikantys trumpi epizodai yra visiškai įprastas reiškinys, su kuriuo susiduria kiekvienas žmogus, ir jie paprastai nesukelia jokių problemų. Tačiau jei rėmuo vargina dažnai, gali būti, kad jums pasireiškia rūgšties refliuksas – dažna Vakarų pasaulio liga.
[Translate to Lithuanian:] Neprijetna zgaga in vzroki

Kas yra rūgšties refliuksas?

Rūgšties refliuksas (gastroezofaginis refliuksas) – tai būklė, kai skrandžio turinys grįžta iš skrandžio į stemplę. Taip nutinka dėl sutrikusios apatinio stemplės sutraukiamojo raumens, kuris neleidžia skrandžio rūgščiai prasiskverbti į stemplę, funkcijos.

Galime jausti deginimo ir graužimo pojūtį stemplėje, vadinamą rėmeniu, kurį gali lydėti rūgštus arba kartus skonis burnoje, vėmimas, burnos opos, liežuvio deginimas, blogas burnos kvapas, o kai kuriais atvejais – maisto atpylimas į burną.

Kas sukelia rėmenį?

Rėmuo yra dažniausiai pasitaikantis rūgšties refliukso simptomas. Dieną šis jausmas gali būti visiškai įprastas, tačiau vakare jis gali palaipsniui sustiprėti ir tapti nebepakeliamas. Dažnai taip nutinka dėl netinkamo valgymo režimo, nes dauguma žmonių vakarais suvalgo didžiausią maisto kiekį. Kadangi rėmens problemas gali sustiprinti tam tikri maisto produktai, pravartu žinoti, kaip pakoreguoti mitybą ir sumažinti diskomfortą.

Dažniausiai rėmenį sukelia šie maisto produktai ir gėrimai:

  • gėrimai su kofeinu,
  • gazuoti gėrimai,
  • šokoladas,
  • pomidorai,
  • svogūnai,
  • česnakai,
  • porai,
  • kramtomoji guma,
  • citrusiniai vaisiai ir jų sultys

Ar žinojote

Vakarų šalyse beveik ketvirtadalis gyventojų patiria nemalonų deginimo pojūtį krūtinėje, vadinamą rėmeniu. Jei dažnai vargina rėmuo, gali būti, kad jums pasireiškia rūgšties refliuksas – dažna Vakarų pasaulio liga.

Be maisto, rėmeniui gali turėti įtakos ir daugelis kitų veiksnių.

  • Neaktyvus gyvenimo būdas. Žmonėms, kurie dieną prastai maitinasi, o grįžę iš darbo valgo gausią vakarienę ir po to ilsisi gulėdami, kyla didesnė rėmens rizika. Atsigulus po gausaus maisto, sutraukiamasis raumuo patiria papildomą apkrovą, o suvalgytas maistas gali paskatinti jį atsiverti, todėl maistas grįžta atgal į stemplę.
  • Nėštumas. Nėštumo metu dėl hormonų ir fizinių pokyčių motinos organizme susilpnėja sutraukiamojo raumens funkcija ir atsiranda rėmuo. Daugiau apie rėmenį nėštumo metu skaitykite kitame mūsų straipsnyje.
  • Nutukimas. Antsvoris gali padidinti rėmens tikimybę. Didesnis svoris, ypač pilvo srityje, gali sukelti papildomą spaudimą skrandžiui, todėl padidėja rizika, kad skrandžio rūgštis pateks atgal į stemplę.
  • Blogi įpročiai. Rūkymas, gazuotų gėrimų, kavos ir alkoholio vartojimas gali padidinti rėmens riziką.

Vartokite „WAYA StopReflux“ rėmeniui malšinti

Alginatų pagrindu pagaminti rėmenį malšinantys gaminiai, tokie kaip medicinos priemonė WAYA StopReflux, gali padėti sustabdyti rėmenį. WAYA StopReflux padeda sustabdyti refliuksą per mažiau nei tris minutes, malšina rėmenį, o taip pat apsaugo ir atkuria gleivinę.

Prieš vartodamos gaminį nėštumo metu pasitarkite su gydytoju arba ginekologu. Lengva vartoti – tik 1 paketėlis po valgio arba vakare prieš miegą.

back to top